“Premium Bank” ASC, Bankın korporativ müştərilərinin əməkdaşları tərəfindən istifadə edilmək üçün VİSA və Master Card kimi iki aparıcı beynəlxalq ödəniş sisteminin korporativ kredit kartını buraxır.
Əmək haqqı layihələri
“Premium Bank” ASC təşkilatlara əmək haqqının və ona bərabər tutulan digər ödənişlərin təşkilatların əməkdaşlarının kart hesablarına nağdsız köçürülməsi xidmətlərini təklif edir. “Əmək haqqı layihəsi” xidmətləri çərçivəsində Bank VISA: Electron, Classic, Gold; MASTERCARD: Maestro, Standard, Gold kartlarının buraxılmasını təşkil edir. Təşkilatın əməkdaşlarının kart hesabı manat, dollar, yaxud Avro ilə açıla bilər.
Xidmətlərin əsas üstünlükləri:
Təşkilatların rəhbərləri üçün beynəlxalq bank kartlarından istifadə etməklə əmək haqqı layihəsinin həyata keçirilməsi aşağıdakı imkanları verir
Əmək haqqının verilməsi prosesini avtomatlaşdırmaq və sadələşdirmək;
əmək haqqı ödənişlərinin təşkili ilə bağlı xərclərin ixtisara düşməsi;
nağd pul vəsaitlərinin daşınması və saxlanılması zamanı meydana çxıan təhlükəsizlik məsələlərini həll etmək;
şirkətlərin mühasibatlıq şöbələrinin həyata keçirdiyi kassa əməliyyatlarını azaltmaq;
uzun müddətli ezamiyyətdə olan və ya təşkilatda olmayan işçilərin əmək haqqını vaxtında ödəmək.
Təşkilatların işçiləri üçün əmək haqqının kart hesabına köçürülməsi aşağıdakı imkanları yaradır
istənilən zaman əmək haqqını seçilən ödəniş sistemi üzrə karta xidmət göstərən istənilən bankomatdan almaq (Azərbaycan Respublikasının ərazisində və ya xaricdə);
bank kartını güzəştli şərtlərlə almaq;
Bankın bankomatlarında nağd pul vəsaitlərini komisyon haqqı olmadan almaq;
Xaricə getdikdə kart hesabına köçürülən pul vəsaitlərini bəyan etmək zərurətinin olmaması;
SMS-xidmət-ə qoşulmaq;
Bankın bankomatlarında və ya bank saytında kommunal xərcləri, mobil rabitə xidmətlərini və peyk TV xidmətlərini ödəmək;
Visa International və Master Card Worldwide kimi beynəlxalq ödəniş sistemlərinin həyata keçirdiyi müxtəlif proqramlarda və aksiyalarda iştirak etmək;

"Premium Bank" ОАО выпускает корпоративные кредитные карты двух ведущих международных платежных систем VISA и MasterCard для использования сотрудниками корпоративных клиентов Банка.
Зарплатные проекты
"Premium Bank" ОАО предлагает Организациям услугу по безналичному перечислению заработной платы, и других приравненных к ней выплат на карточные счета сотрудников организации. В рамках услуги "Зарплатный проект" Банк организует выпуск карт VISA: Electron, Classic, Gold; MASTERCARD: Maestro, Standard, Gold. Карточные счета сотрудников организации могут быть открыты в манатах, долларах США или евро.
Основные преимущества услуги:
Для руководителей организаций реализация Зарплатного проекта с использованием международных банковских карт позволит
автоматизировать и упростить процесс выдачи заработной платы;
сократить накладные расходы, связанные с организацией выплаты заработной платы;
решить вопросы, связанные с безопасностью при транспортировке и хранении наличных денежных средств;
сократить объем кассовых операций, осуществляемых бухгалтерией компании;
своевременно выплачивать заработную плату сотрудникам, находящимся в длительной командировке или за пределами Организации.
Для сотрудников организаций выплата заработной платы на карточные счета позволит
оперативно и в удобное время получать заработную плату в любом банкомате, обслуживающем карту выбранной платежной системы, как на территории Азербайджана, так и за рубежом;
получить банковскую карту на льготных условиях;
снимать без комиссии наличные денежные средства в банкоматах Банка;
избежать необходимости декларировать денежные средства, размещенные на карточном счете, при выезде за рубеж;
подключиться к услуге SMS-сервиса;
оплачивать коммунальные услуги, услуги сотовой связи и спутникового телевидения в банкоматах банка или на банковском сайте;
участвовать в различных программах и акциях, проводимых международными платежными системами Visa International и MasterCard Worldwide или Банком для держателей карт;