“Bank Silk Vey”in idarəetmə orqanında dəyişiklik olmuşdur
Səhmdarların Ümumi Yığıncağının 07 avqust 2017 il tarixli qərarına əsasən “Bank Silk Vey” ASC-nin idarəetmə orqanlarında dəyişiklik olmuşdur. Belə ki, İdarə Heyətinin sədri Elçin Eldar oğlu Əhmədov –Müşahidə Şurasının  sədri, İdarə Heyətinin üzvü- sədrin müavini Mahir Əvəz oğlu Əhmədov isə -İdarə Heyətinin sədri  vəzifəsinə təyin edilmişdir.
Xatırladaq ki, Elçin Eldar oğlu  Əhmədov 08 fevral 1982-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 2004-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin "Maliyyə və Kredit" fakultəsini bakalavr, 2005-ci ildə isə magistr dərəcəsi ilə bitirmişdir. Bir çox tanınmış şirkətlərdə məsul və  rəhbər vəzifələrdə işləyən cənab Əhmədov, 2009-cu ildə "Bank Silk Vey" ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini vəzifəsinə təyin edilmiş,  2012-ci ildən "Bank Silk Vey" ASC-nin İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinə təyinat alaraq bu günədək icra etmişdir.
Yeni təyinat münasibətilə hər iki rəhbəri təbrik edir, gələcək işlərində müvəffəqiyyət  və bol şanslar arzulayırıq.

Произошли изменения в руководящем органе «Bank Silk Way».
В соответствии с решением Общего Собрания Акционеров от 7 августа 2017 года, произошли изменения в руководящих органах компании «Bank Silk Way». Таким образом, Председатель Правления Эльчин Эльдар оглы Ахмедов был назначен Председателем Наблюдательного Совета, а Член Правления и Заместитель Председателя Махир Аваз оглы Ахмедов был назначен Председателем Правления.
Эльчин Ахмедов Эльдар оглы родился в Баку 8 февраля 1982 года. В 2004 году получил степень бакалавра факультета "Финансы и Кредит" Азербайджанского Государственного Экономического Университета, а в 2005 степень магистра. Занимая ответственные управленческие должности во многих известных компаниях, г-н Ахмедов, в 2009 году стал первым заместителем председателя правления ОАО «Bank Silk Way» , а с 2012 года и до сих пор был Председателем Правления ОАО «Bank Silk Way».